• Obchodní akademie Uherské Hradiště se od září 2012 účastní projektu Comenius. Oficiální název projektu je „Festivals and holidays in our countries - their philosophy, traditions and new customs“, v českém překladu pak „Festivaly a svátky v našich zemích – jejich filozofie, tradice a nové zvyky“. Náplní projektu je především prozkoumat festivaly a svátky z filozofického, náboženské, historického a sociologického pohledu. Žáci, kteří na projektu pracují, si zlepšují mimo jiné komunikační dovednosti, kompetenci v práci s výpočetní technikou a hlavně získávají cenné znalosti o svátcích a tradicích v zemích zúčastněných škol. Několik příkladů:

  Prvním téma bylo „Svátky pohledem našich prarodičů“ – úkolem žáků bylo uskutečnit rozhovor s některým z prarodičů a zjistit, jak se vybraný svátek slavil v době jejich mládí a kontrastovat zjištění se současností. Poznatky pak žáci prezentovali během pracovní návštěvy v Německu.

  Naopak téma návštěvy v Turecku bylo „Východ potkává Západ“ a žáci poznávali tradice a kulturu hostitelské země. Navzájem se rovněž seznámili se svátky a festivaly typickými pro země partnerských škol.

  V termínu od 23.9 do 28.9 se uskutečnilo třetí setkání, a to na naší škole (galerie zde).

  Poslední dvě návštěvy nás ve druhém pololetí školního roku 2013/2014 přivedly do Itálie a Polska.

   

  Webové stránky projektu zde

   

   

   

  Poslední úprava: 5. 6. 2014 10:18

  Partneři