• Obecně prospěšná společnost

Střední škola O škole Obecně prospěšná společnost

Obecně prospěšná společnost Obchodní akademie a Vyšší odborné školy Uherské Hradiště byla založena Zakládací listinou ze dne 11. 12. 1998 a vznikla zápisem do rejstříku dne 21. 4. 1999.

Posláním společnosti je všestranné úsilí o rozvoj výchovně vzdělávací činnosti zakladatele a mimoškolní činnosti studentů zakladatele poskytováním obecně prospěšných služeb.

Druh poskytovaných obecně prospěšných služeb:

• Činnost pro zlepšení podmínek výuky
    • Činnost směřující k modernizaci přístrojového vybavení učeben a laboratoří a vybavení didaktickou a instrumentální technikou
    • Zprostředkování, zajištění a realizace zimních výcvikových kurzů a turisticko-branných kurzů
    • Zprostředkování, zajištění a realizace odborných praxí v tuzemsku i v zahraničí
    • Zabezpečení zahraničních odborných lektorů pro jazykovou a odbornou výuku
    • Organizování plesu žáky školy
    • Odměňování žáků při soutěžích jednotlivců a družstev
    • Odměňování žáků na závěr školního roku za prospěch, práci pro třídu a reprezentaci školy
    • Úhrada výdajů souvisejících se školními aktivitami žáků a prezentací školy

Zdroje financování obecně prospěšné společnosti:

• Hodnota vkladu zakladatele
    • Hodnota přijatých darů
    • Dotace

Orgány obecně prospěšné společnosti je správní rada, dozorčí rada a ředitel. Zasedání správní rady, dozorčí rady a ředitele se koná dle potřeby, minimálně alespoň dvakrát ročně.

Na zasedání správní rady bylo schváleno, že zdrojem financování budou příspěvky rodičů žáků školy.

• Příspěvek se platí jen v prvním ročníku ve výši Kč 2400,-.
    • Číslo účtu: 5569880287/0100
    • Variabilní symbol: rodné číslo žáka

Poslední úprava: 5. 11. 2018 17:04