Chemie objektivem

Tématem letošního 8. ročníku fotografické soutěže Chemie objektivem byly Oxidy.

Do této soutěže se zapojilo celkem 63 žáků z 18 základních a středních škol Zlínského kraje. Odborná porota hodnotila námět, zpracování, název snímku a chemický komentář celkem 90 fotografií.

Bylo vybráno 30 nejlepších fotografií, které jsou vystaveny v prostorách Odboru školství, mládeže a sportu Krajského úřadu Zlínského kraje. Mezi vystavenými fotografiemi je i snímek naší žákyně 1. ročníku obchodní akademie Veroniky Kollárové, která se do této soutěže úspěšně zapojila. Blahopřejeme.

Předání cen výhercům proběhlo na slavnostní vernisáži, která se uskutečnila 14. května 2019. Tato soutěž je ukázkou toho, že je možné velmi zajímavým způsobem propojit přírodní vědy a umění.

Emilie Kubíčková

Otevřít celou galerii