• Aplikovaná ekonomie - firma Los Penos

  Střední škola Obchodní akademie Aplikovaná ekonomie - firma Los Penos

  Aplikovaná ekonomie a studentské podnikání

  Na naší škole se už několik let vyučuje povinně volitelný předmět Aplikovaná ekonomie a právě tady mají studenti možnost jeden školní rok reálně podnikat. S pomocí vyučujícího si založí vlastní studentskou firmu, kterou sami řídí a sami si také určí, jaký výrobek či službu budou nabízet.

  Ve školním roce 2014/2015 vznikla studentská firma Los Penos, která nabízí držáky na propisky. Držák má skvělý design a je možné jej umístit jak do auta, tak na různá místa v domácnosti (např. na ledničku, nábytek apod.). Využití pro tak malou a přitom praktickou pomůcku najde prakticky každý. Držák vyrábíme pomocí 3D tiskárny ve spolupráci se Střední průmyslovou školou Uherské Hradiště.

  Celou firmu řídí prezidentka a jí podřízené ředitelky čtyř oddělení – personálního, marketingového, finančního a prodejně-technického. Ředitelky byly pečlivě vybírány na konkurzech, stejně jako zaměstnanci jednotlivých oddělení. Rozhodovaly převážně zkušenosti, schopnosti a znalosti.

  Jméno firmy perfektně ladí s naším logem, což je los s parožím jako držák. Pokud se ptáte, proč právě los, musíme vám odvětit otázkou: „A proč ne?“ Fantazii se přece meze nekladou.

  Chcete-li se dozvědět více, navštivte naše webové stránky lospenos.web-zdarma.cz nebo nám napište na a e-mailovou adresu lospenos@email.cz.

  První kusy našeho výrobku si budete moci koupit pravděpodobně již na Dnu otevřených dveří 23. ledna 2015. Držáky také chceme nabídnout 1. FC Slovácko. popř. dalším zájemcům. Budete-li mít o náš výrobek zájem, neváhejte nás kontaktovat na výše uvedené e-mailové adrese.

  Věříme, že vše vyjde podle plánů a my budeme právě tou firmou, která předčí všechna očekávání!

  Poslední úprava: 6. 7. 2015 09:44

  Partneři