Nový email a přístup ke službě Office365

Od středy 15.7. mají všichni studenti i zaměstnanci nové emailové schránky v rámci služby Office365. Staré schránky jsou odpojeny a nebude do nich již přicházet nová pošta.

- přístup na nový email je stále možný přes ikonu "Pošta" na webu školy (nová adresa https://outlook.office365.com/owa)

- učitelé se přihlašují ke schránce jménem prijmeni@oauh.cz a školním síťovým heslem, obsah schránek byl přesunut

- studenti se přihlašují ke schránce jménem prijmeni_jmeno@oauh.cz a školním síťovým heslem (změna!). Schránky jsou bez původních dat (k těm je možno se na vyžádání připojit)

- POZOR ZMĚNA: všichni studenti mají nově ve služby Office365 (Outlook Online, Teams, OneDrive apod.) heslo synchronizované se školním síťovým účtem, původní hesla Office365 nefungují.

- Mobilní aplikace připojené ke školnímu emailu je nutné znovu nastavit - doporučujeme odstranit starý profil s připojením na oauh.cz a přidat nový profil typu Office365. Účet by se měl po zadání emailu a školního hesla automaticky připojit - doporučujeme využívat mobilní aplikaci Microsoft Outlook (dostupnou zdarma ve Vašem obchodě s aplikacemi)

- Studenti i zaměstnanci mají stále možnost po přihlášení na www.office.com stáhnout a instalovat nejnovější balík Microsoft Office na své domácí zařízení.

- Pokud máte již doma balík Microsoft Office licencovaný přes školní účet, je nutné u něj znovu zadat heslo - nově školní síťové!

 

Marek Machalík, správce ICT