Banner Ministerstva pro mstn rozvoj

 • ECDL

  Další vzdělávání Počítačové kurzy ECDL

  Akreditované_středisko

  Obchodní akademie, Vyšší odborná škola a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Uherské Hradiště je akreditovaným testovacím střediskem ECDL (European Computer Driving Licence).

   Moduly M2 - M14 

  Přihláška je možno vyplnit na adrese:

  • bližší informace u Mgr. Hrdiny (kab. 223)

  Co je ECDL?

  ECDL je mezinárodně uznávaný certifikát (European Computer Driving Licence), kterým se dá prokazovat kvalifikace v oboru IT. Je to poměrně častý požadavek při přijímání do zaměstnání (zatím hlavně v zahraničí) i do běžných profesí, které požadují práci s PC na uživatelské úrovni (účetní, úředník apod.)

  Z čeho se skládá ECDL?

  K získání certifikátu je třeba splnit celkem 7 modulů. Čtyři moduly jsou povinné, další tři si může testovaný zvolit ze zbývajících sedmi. Povinné jsou moduly Základy práce s počítačem a správa souborů (M2) Zpracování textu (M3), Práce s tabulkami (M4) a Základy práce s internetem a  komunikace (M7). Seznam modulů je na http://www.ecdl.cz/zakladni_moduly.php (světle modré jsou povinné, tmavě modré pak volitelné, oranžové neřešte, ty jsou ještě pokročilejší)

  Jak probíhá testování?

  Každý test trvá 45 minut, je nutné splnit na 75 %. Případný neúspěšný test je možné opakovat. Test se skládá většinou z 30 otázek, z nichž některé jsou teoretické (většinou s výběrem možností), drtivá většina je praktických (ve smyslu udělej, najdi, vytvoř apod.). Při jednom testování je možné skládat jak jeden modul nebo klidně všechny, záleží pouze na uchazeči o certifikát. Testy je možno rozložit až do 3 let (mezi datem úspěšného složení prvního a posledního modulu).

  Jak je to těžké? Můžu si to někde zkusit?

  Jak pro koho, pro někoho to bude těžké, pro někoho jiného lehké. V Anglii ECDL úspěšně složil 9letý kluk… Zkušební verze testů jsou na adrese http://www.ecdl.cz/cvicne_testy_QTB5.php

  Kolik to stojí?

  Cena se skládá ze 2 částí. Jednak je nutné pořídit si tzv. ECDL Index, do kterého se zapisují  výsledky testů (samozřejmě v případě, že jej nemáte a jdete na první test). Ten stojí aktuálně 702,-. Dále se platí za jednotlivé testování, v našem případě stojí 310 Kč za jedno testování a jeden modul. Tato cena je upravena pro naše studenty na nejnižší možnou hodnotu tak aby obsahoval jen nejnutnější poplatky a náklady.

  Jaký software se při testování využívá?

  Každé středisko má akreditovanou platformu, na které může testovat. V případě naší školy se jedná o: Windows 10, Windows 8.1, Windows 7, Office 2016 (případně Office 2013, Office 2010), PSPad, Gimp, MS Project, Google služby. V případech, kde můžeme testovat na více platformách, si uchazeč může vybrat, na které platformě chce být testován. Tento výběr probíhá při vyplňování přihlášky https://goo.gl/forms/FcVjPp6rJZmgRxWV2.

   

  Poslední úprava: 29. 8. 2020 19:07

  Partneři

  Projekt Sablony 2


  Projekt Erasmus


  Projekty JA Czech