Banner Ministerstva pro mstn rozvoj

 • Studentské firmy - AEK

  Střední škola Obchodní akademie Studentské firmy - AEK

  banner JA

  APLIKOVANÁ EKONOMIE - AEK

  Cílem předmětu je vybavit žáky potřebnými dovednostmi, znalostmi a pěstovat jejich schopnosti (komunikace, týmová práce, kreativita), aby uměli prakticky a v reálných podmínkách tržní ekonomiky použít znalosti získané v teoretických předmětech. Absolventi tohoto předmětu by se měli plynule zapojit do činnosti a řízení reálných podnikatelských organizací.

  Používá se vyučovací metody společných konzultací, na kterých se domlouvá a připravuje další činnost studentské společnosti na kratší i delší období, tato činnost by měla simulovat existenci skutečné firmy, na rozdíl od tzv. fiktivních firem však své produkty prodává a pracuje s reálnými penězi. Výuka aplikované ekonomie ilustruje složitou dichotomii (dvojjedinost) pojetí individuality a kolektivu.

  Studentské firmy (2015 - 2021) 

  2020/2021 - FUNNYCOM

  funnycomCílem naší studentské firmy FUNNYCOM je nabídnout dětem učení správným návykům zábavnou formou. Vyrábíme hru „OUHA, to jsem nevěděl“, určenou pro děti od 3-8 let, která tento cíl splňuje. Hra obsahuje 100 kartiček s otázkami z oblasti slušného chování, základů etikety, hygieny, dopravní výchovy a zdravého stravování, a navíc kartičky s písničkami a hádankami. Snažíme se obstát ve všech ohledech, a tak hru ukládáme do dřevěné krabičky, kterou děti jen tak nezničí a díky její skladnosti ji mohou mít všude s sebou.

  Objednávky přijímáme na http://www.funnycom.wz.cz/#eshop 

  2019/2020 - Sílíčko

  silickoVe studentské firmě jsme spatřili příležitost něco změnit, něco zlepšit. Snažili jsme se vymyslet takový produkt, který by naši myšlenku splňoval. Měli jsme opravdu mnoho nápadů, které by stály za realizaci. Dlouho jsme rozmýšleli, který bude nejlepší. Nakonec vyhrálo naše silíčko, což je silikonové brčko. Dá se smotat do malé skladné krabičky, kterou lze připnout například na klíče.

  Vycházeli jsme z příkladu kovových brček, která jsou podle nás docela neskladná. Chtěli jsme brčko, které bude mít člověk opravdu vždy po ruce, aby se vyvaroval použití jednorázového plastového brčka, neboť to po jednom použití končí v odpadu. 

  2018/2019 - SmartHolder

  smartholderV našem podnikání se zabýváme vývojem a prodejem držáku na brýle. Motivem pro výběr tohoto předmětu podnikání bylo zjištění, že lidé často zapomínají své brýle na čtení, nebo zapomenou, kam si je odložili. Našim cílem je pomoci jim tento problém vyřešit.

  Držák Smartholder si mohou připnout kdykoliv na jakýkoliv druh oblečení, zavěsit své brýle a již je nebudou muset nikdy hledat, budou je mít stále po ruce. Držák nahrazuje pouzdro, které je často příliš objemné a lidé ho zapomínají spolu s brýlemi. Tento výrobek je navíc stylový a může se stát zajímavým a originálním doplňkem oblečení.

  2017/2018 - F&L

  FaLNa začátku roku se na nás obrátila tajemnice Regionu Slovácko – sdružení pro rozvoj cestovního ruchu. Toto sdružení provozuje kavárnu Cafe 21. Tajemnice nám nabídla spolupráci ve formě poskytování služeb pro kavárnu Cafe 21, která chce pomoci handicapovaným spoluobčanům uplatnit se na trhu práce. Ti budou vyrábět čerstvé bagety. Dohodli jsme se na spolupráci a celý projekt jsme nazvali „Bagetový servis“. Díky našim službám se může tento projekt realizovat.

  Našim druhým projektem je výroba ,,Chytrých tkaniček“, které se nemusí zavazovat. Chtěli jsme kromě služeb nabízet i nějaký hmotný produkt a nápad jednoho z našich spolužáků vyrábět „Chytré tkaničky“ se nám zdál zajímavý.

  2016/2017 - Mugffin

  MugffinHlavním smyslem existence firmy MUGFFIN je naučit se pracovat v týmu a získat praktické zkušenosti v oblasti podnikání. Vedlejším efektem je také hlubší poznání sebe sama, svých schopností, své osobnosti. V našem podnikání se zabýváme vývojem a prodejem inovovaného hrnku se speciálním nástavcem na ohřev pečiva pomocí páry. Celý výrobek tvoří hrnek o objemu 470 ml a na míru vyrobený nástavec. Výrobu zajišťuje podle našeho návrhu externí dodavatel.

  2015/2016 - BA(N)G!

  BA(N)G! Studentská firma Ba(n)g! vznikla dnem podepsání smlouvy o společnosti, a to přesně 19. 11. 2015. Společnost má sídlo v prostorách Obchodní akademie, Vyšší odborné školy a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky, Nádražní 22, 686 57 Uherské Hradiště. Ve firmě Ba(n)g! pracuje 16 studentů vybraných na základě dotazníků a posléze pohovorů s paní učitelkou. Zde museli prokázat jak schopnosti v jazyce anglickém, tak prodat i všeobecné znalosti. Po dlouhých diskuzích jsme si jako předmět podnikání vybrali malování plátěných tašek a výrobu papírových psaníček.

  2014/2015 - Los Penos

  Los Penos Naším záměrem bylo vyrábět a prodávat držáky na propisky. Provedli jsme průzkum trhu a zjistili, že o tento produkt je zájem. Po konzultaci s pracovníky společnosti Hyundai jsme navázali spolupráci se Střední průmyslovou školou Uherské Hradiště, která nám byla ochotna výrobek zhotovit pomocí 3D tiskárny. Po zhodnocení několika prototypů byly provedeny změny v designu držáku.

  Poslední úprava: 23. 3. 2021 14:58

  Partneři

  Projekt Sablony 2


  Projekty


  Projekt Erasmus


  Projekty JA Czech